Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Ćwiczenia z postępowania w wypadkach masowych i katastrofach

26 Październik 2023

Ćwiczenia z postępowania w wypadkach masowych i katastrofach

Dnia 26.10.2023 Izba Przyjęć i ZRM „Olmedica” w Olecku wzięły udział w ćwiczeniach z postępowania w wypadkach masowych i katastrofach.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń w Izbie Przyjęć „Olmedica” Sp.z o o. była plg. oddziałowa Agnieszka Winiarek.

Dnia 26.10.2023 o godz. 11:00 pielęgniarki dyżurne Izby Przyjęć (Agnieszka Przekopska i Marzanna Górska) przez radiostację zostały powiadomione, że na obwodnicy Olecka doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem busa. Przekazano, że do Izby Przyjęć w Olecku zostanie przetransportowanych 6 poszkodowanych oznaczonych kolorem:

- 1 czerwony
- 2 żółtych
- 3 zielonych

Wdrożono postępowanie zgodnie z procedurą wypadku masowego.

Pielęgniarka Agnieszka Przekopska telefonicznie poinformowała dyrektora do spraw medycznych Henrego Rodrigueza i pielęgniarkę oddziałową Agnieszkę Winiarek o zdarzeniu i ilości poszkodowanych.

Dyrektor do spraw medycznych Henry Rodriguez telefonicznie poinformował:

- koordynatora ratownictwa medycznego w Olsztynie,
- ordynatora oddziału chirurgicznego Sławomira Sapieżkę oraz
- prezes „Olmedica” Katarzynę Mróz.

Pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Winiarek telefonicznie poinformowała o tym zdarzeniu pielęgniarkę naczelną Beatę Jandzyńską.
Ordynator oddziału chirurgicznego telefonicznie poinformował o zdarzeniu:

- lekarzy dyżurnych oddziału chirurgicznego
- lekarza dyżurnego bloku operacyjnego

Segregacji pacjentów przywiezionych przez ZRM na Izbie Przyjęć dokonał ordynator oddziału chirurgicznego.

W wyniku segregacji do szpitala zostały przyjęte dwie osoby na oddział chirurgii ogólnej. Pacjent z podejrzeniem krwotoku wewnętrznego „ostry brzuch” i rozległą raną kończyny dolnej prawej oraz pacjentka z urazem klatki piersiowej – odma opłucnowa. Pielęgniarki Izby Przyjęć założyły dokumentację medyczną i przekazały w systemie informatycznym pacjentów na oddział chirurgiczny. Pacjentka z krwawieniem została przetransportowana przez pielęgniarki oddziału chirurgicznego na blok operacyjny.

Pacjent z otwartym złamaniem przedramienia lewego po wykonanej diagnostyce i zaopatrzeniu transportem międzyszpitalnym został przetransportowany do oddziału urazowo-ortopedycznego. Trzech kolejnych pacjentów po diagnostyce, zaopatrzeniu ran i obserwacji w Izbie Przyjęć zostali wypisani do domu z zaleceniami kontroli w poradni chirurgicznej.

Po zakończonej symulacji organizatorzy omówili przebieg działania, postępowanie było zgodne z obowiązującym algorytmem postępowania personelu medycznego Izby Przyjęć na wypadek zdarzenia masowego/nagłego.

© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies