Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

List Otwarty

30 Czerwiec 2023

List Otwarty

Szanowni Państwo!

Pan Burmistrz napisał jak bardzo chciał nas uratować przed ogromnymi kosztami ogrzewania.

W samym ostatnim sezonie grzewczym szpital miałby zaoszczędzić 1,5 mln zł, gdyby tylko zgodził się na przyłączenie do PECu.

Rzeczywiście, od wybuchu wojny w Ukrainie, koszty węgla, miału, gazu, jak i innych surowców wzrosty wyjątkowo mocno i stało się to dotkliwe dla wszystkich podmiotów, w tym dla naszego szpitala.

Koszty ogrzewania szpitala w tym najtrudniejszym z dotychczasowych (czyli najdroższym) sezonie grzewczym 2022/2023 po korekcie o dodatek osłonowy wyniosły 805 tys. zł.

Ale Pan Burmistrz pisze, że gdyby szpital był podłączony do PEC, w tymże sezonie grzewczym miałby 1,5 mln zł oszczędności! To chyba należy rozpatrywać w kategorii cudu gospodarczego. Czy należy rozumieć, że ceny GJ oraz opłat stałych w PEC są ujemne? Czy należy rozumieć, że to PEC płaciłby szpitalowi za ogrzewanie, a nie odwrotnie?

Mamy nadzieję, że Pan Burmistrz zaproponuje wszystkim: szkołom, przedszkolom, przedsiębiorcom a także naszej siostrzanej firmie w Jaśkach oraz odbiorcom prywatnym tak wspaniałe rozwiązania, na których wszyscy zaoszczędzą rzeczone miliony.

My obiecujemy, że damy sobie radę bez tych reform, zwłaszcza, że ceny surowców spadły. Mamy też w planach własne ekologiczne rozwiązania.

Raz jeszcze wzywamy Pana Burmistrza o usunięcie nas ze swojej agendy walki politycznej.

Zarząd oraz Pracownicy „Olmedica” w Olecku Sp. z o.o.

© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies