Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Drugi Zespół RM Olecko

03 Lipiec 2024

Drugi Zespół RM Olecko

Olmedica w Olecku Sp. z o.o. z wielką radością informuje, że od 1.08.2024r rozpocznie działalność drugi zespół ratownictwa medycznego, który będzie stacjonował w Olecku przy naszym szpitalu.

Jest to duży krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców oraz osób przebywających na terenie powiatu.

Z powodu remontów dróg z Gołdapi do Olecka oraz z Olecka do Ełku od jesieni odnotowujemy znaczne pogorszenie czasów dotarcia do miejsca zdarzenia jedynego zespołu stacjonującego w naszym mieście.

Nasz zespół, który wyjeżdżał z pacjentem poza teren powiatu, musiał być w tym czasie zastępowany najczęściej przez zespół stacjonujący w Kowalach Oleckich, który również musiał pokonać utrudnienia związane z remontami dróg  O ile jakość dróg w powiecie jest dla nas ważna, to zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego budziło nasz najwyższy niepokój. Nasze argumenty spotkały się z pozytywnym odbiorem Wojewody odpowiedzialnego za organizację systemu państwowego ratownictwa medycznego na terenie województwa.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych starań w pozyskaniu dodatkowego zespołu Panu Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu Radosławowi Królowi oraz jego służbom, a także Panu Tomaszowi Kosobudzkiemu Staroście Oleckiemu za aktywne wsparcie naszych działań.

Z życzeniami zdrowia

Katarzyna Mróz

Prezes Zarządu Olmedica w Olecku Sp. z o.o.

© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies