Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Uroczyste otwarcie TK

19 Grudzień 2022

Uroczyste otwarcie TK

16 grudnia 2022 roku w naszym szpitalu nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej oraz pracowni RTG.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Kossakowski, Starosta Powiatu w Olecku Pani Marzanna Pojawa -Grajewska, Wicestrosta Olecki Pan Marek Dobrzyń, członkowie Zarządu: Pani Zofia Bordzio, Pani Izabella Sertel oraz Pan Czesław Gontar.
Swoją obecnością zaszczycili nas również Burmistrz Miasta i Gminy Olecko Pan Karol Sobczak, Wójt Gminy Wieliczki- Pan Jarosław Kuczyński, Wójt Gminy Kowale Oleckie, Pan Krzysztof Lockman oraz Wójt Gminy Swiętajno Pan Janusz Zakrzewski.
W spotkaniu nie mogli uczestniczyć, ale przysłali nam listy gratulacyjne: Pani Senator RP Małgorzata Kopiczko oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski- Pan Artur Henryk Chojecki.

Inwestycja zakupu najnowocześniejszego aparatu TK wraz z kosztami dostosowania pomieszczeń oraz niezbędnymi instalacjami wyniosła 2 388.849 i została sfinansowana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w wysokości 1 600.000 zł, pozostała część została sfinansowana przez Olmedica w Olecku Sp. z o.o. w ramach środków własnych. Otwarto również Pracownię RTG z nowoczesnym cyfrowym aparatem, którego wartość to 1 000.000 zł.

Dzięki inwestycjom znacznie wzrosło bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów naszego powiatu. Pacjenci z poradni specjalistycznych nie muszą wyjeżdżać na diagnostykę TK poza teren powiatu, pacjenci oddziałów szpitalnych nie muszą być w trakcie hospitalizacji przewożeni na diagnostykę do innej placówki. Dzięki podpisanej umowie na teleradiologię, będzie możliwe szybkie uzyskanie wyniku — w stanach zagrożenia zdrowia i życia- nawet do 2 godzin od wykonania skanu. Parametry zakupionej aparatury gwarantują najwyższą jakość wykonywanej diagnostyki.

Prezes Zarządu Olmedica w Olecku Sp. z o.o. podziękowała Parlamentarzystom Warmii i Mazur za aktywny udział w pozyskaniu środków finansowych dla naszego regionu oraz Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu za decyzję o sfinansowaniu tych inwestycji. Przypomniała też o pomocy w wyposażeniu szpitala w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną a także środki ochrony osobistej, leki, środki do dezynfekcji, które Wojewoda przekazał nieodpłatnie szpitalowi w czasie pandemii. Łączna wartość tej pomocy to ok. 4mln.

Przypomniała również o pomocy udzielonej przez radnych Powiatu Oleckiego dotyczącej wyposażenia oddziału chirurgicznego w nowe łóżka, szafy, wózki oraz inne sprzęty o wartości 142 tys. zł., a także o współpracy Burmistrza Olecka z Fundacją Ronalda McDonalda, dzięki której rodzice opiekujący się pociechami podczas hospitalizacji mogą towarzyszyć im w nocy spoczywając na nowych łóżkach.

© 2023 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies