Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Organizacja odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID -19 w „Olmedica” w Olecku Sp. z o.o.

25 Luty 2022

Organizacja odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID -19 w „Olmedica” w Olecku Sp. z o.o.

Odwiedziny hospitalizowanych pacjentów przywrócone zostają w ograniczonym zakresie. Jako dzień odwiedzin wyznaczona zostaje:

  • niedziela - w godzinach 14:00— 16:00

Do pacjenta będzie mogła wejść jedna osoba po pomiarze temperatury przestrzegając zasad ochrony indywidualnej:

  • maska zakrywająca usta i nos oraz dezynfekcja rąk.

Po okazaniu aktualnego, negatywnego testu antygenowego na obecność SARS-CoV-2, będzie można odwiedzać pacjentów codziennie w godzinach 14:00 - 16:00.

Testy antygenowe można wykonać bezpłatnie w pracowni mikrobiologii w dni robocze w godzinach 11:00 - 14:00.

Osoba posiadająca negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, to osoba, która wykonała test PCR lub antygenowy nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin oraz posiada dokument potwierdzający wykonanie testu w tym terminie i uzyskanie negatywnego wyniku tego testu.

Podstawowe zasady reżimu sanitarnego, które należy bezwzględnie przestrzegać podczas odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych.

  1. Pacjenta może jednoczasowo odwiedzać 1 osoba.
  2. Osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji (w tym: kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła).
  3. Osoba odwiedzająca zobowiązana jest do dokładnej dezynfekcji rąk, niezwłocznie po wejściu do szpitala.
  4. Podczas wizyty konieczne jest stosowanie maseczki zasłaniającej usta i nos przez cały czas przebywania na terenie podmiotu leczniczego.
  5. Należy unikać gromadzenia się osób odwiedzających w jednym miejscu / pomieszczeniu.
  6. Podczas wizyty należy unikać bliskiego kontaktu fizycznego z pacjentem, takiego jak przytulanie, uściski, pocałunki itp.
  7. Wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy odwiedzanym pacjencie przez osobę odwiedzającą jest możliwe po uprzedniej (bezpośrednio przed kontaktem) dezynfekcji rąk.

W zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej zasady te mogą być zaostrzane lub łagodzone.

© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies