Zadzwoń
Napisz
Opcje ustawień

Aktualności

Nowy sprzęt w Poradni Urologicznej

04 Październik 2022

Nowy sprzęt w Poradni Urologicznej

„Olmedica ‘’ w Olecku Sp.z o.o. informuje , iż  do  Poradni Urologicznej  został zakupiony nowy sprzęt oraz narzędzia medyczne takie jak:

- cystoskop

- pistolet do biopsji

- zestaw do uroflowmetrii

- aparat ultrasonograficzny(USG)

Całkowita wartość zakupu wynosi 273 982, 06 zł

Dzięki  zakupowi nowego  sprzętu będzie można wykonać w naszej placówce bezpośrednio w poradni  takie badania jak:

USG jamy brzusznej, nerek, pęcherza moczowego, jąder, prącia oraz stercza, w szczególności przezodbytniczej biopsji stercza.

Biopsję stercza- to procedura polegająca na pobraniu  za pomocą specjalnej igły od kilku do kilkudziesięciu wycinków ( fragmentów tkanki) z gruczołu krokowego. W ten sposób uzyskuje się materiał , który po specjalnym utrwaleniu i wybarwieniu poddawany jest ocenie mikroskopowej pod kątem występowania komórek nowotworowych ( tzw. badanie histopatologiczne). W trakcie badania ocenia się nie tylko ewentualne występowanie raka, ale również określa jego typ i tzw. zróżnicowanie komórkowe , co w istocie oznacza stopień agresywności  ( złośliwości) guza.

Cystoskopię – badanie diagnostyczne , które polega na wprowadzeniu przyrządu zwanego cystoskopem/wziernikiem ( z kamerą lub bez) poprzez cewkę moczową do pęcherza moczowego.
Cystoskopia umożliwia ocenę pęcherza moczowego i ujść moczowodów. Stanowi ono istotny element w rozpoznawaniu i różnicowaniu stanów zapalnych oraz chorób nowotworowych pęcherza moczowego.
Nasi pacjenci  nie będą musieli być kierowani na wykonanie tych zabiegów i badań  do szpitala.

© 2024 "OLMEDICA sp. z o.o. w Olecku" Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Tworzenie stron internetowych Jellinek Tworzenie stron internetowych Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies